Bee Merge – najnowsza gra od Mousetrap Games i War Bear Games
MOUSETRAP GAMES 08.12.2021

Bee Merge – najnowsza gra od Mousetrap Games i War Bear Games

Mousetrap Games, spółka-córka Oxygen SA, wydała właśnie najnowszą grę mobilną - Bee Merge. Produkcja dostępna jest w Google Play oraz App Store. To pierwszy tytuł opublikowany w ramach współpracy ze studiem War Bear Games.

Bee Merge to relaksacyjna gra logiczna polegająca na łączeniu sześciokątnych puzzli, które kształtem przypominają plastry miodu. Zadaniem gracza jest rozmieszczenie bloków w taki sposób, aby połączyć kwiaty jednego rodzaju, a finalnie stworzyć pyszny nektar. Gra nie ma żadnych ograniczeń czasowych; warto jednak uważać na limitowaną liczbę ruchów, która pojawia się przy niektórych poziomach. Cała produkcja utrzymana jest w kolorowej stylistyce, pełnej zieleni i wesołych, pomocnych pszczół. 

Wspomniana gra jest pierwszą produkcją, która powstała w ramach współpracy wrocławskich spółek, Mousetrap Games oraz War Bear Games. Zawarta między podmiotami umowa o współpracy zakłada stworzenie gier przez War Bear Games, a następnie dystrybucję, promocję oraz podjęcie działań marketingowych przez Mousetrap Games. Dodatkowo, w toku realizacji gier, Mousetrap Games będzie świadczyło na rzecz swojego partnera usługi związane z ich tworzeniem oraz przygotowaniem do wydania.

„Bardzo się cieszymy, że pierwsza gra, którą tworzymy we współpracy z War Bear Games już jest dostępna dla graczy na całym świecie. Bee Merge to tytuł, który ma duży potencjał, dzięki prostej, ale bardzo wciągającej rozgrywce połączonej z uroczą grafiką. Wierzymy, że ta premiera to zapowiedź długiej i owocnej współpracy pomiędzy Mousetrap Games a War Bear Games” – mówi Edward Mężyk, CEO Mousetrap Games i Prezes Zarządu Oxygen SA.

War Bear Games to polskie studio gamingowe, które koncentruje się na trendach, takich jak gry hybrid-casual, a także na szczegółowych danych rynkowych i analizach użytkowników. Ich misją jest wykorzystanie potencjału platform mobilnych na rzecz jak najlepszych doświadczeń gracza. Pierwszą produkcją studia jest Bee Merge. Jeszcze w 2021 roku firma wypuści pierwszą wersję swojego roguelite dungeon crawler pod roboczym tytułem Minion Mash.

Mousetrap Games to specjalizująca się w grach mobilnych wrocławska spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Oxygen. W 2020 roku firma opublikowała 15 tytułów, natomiast w 2021 roku potwierdzone zostało wydanie 17 gier. Spółka swoje produkcje kieruje do różnych typów graczy – tworzą zarówno gry premium (m.in. Jars), gry casualowe (m.in. Cards Up!) oraz hyper casualowe (m.in. Fall and Roll). Mousetrap Games współpracuje z cenionymi podmiotami z branży gamedev, takimi jak Voodoo, Daedalic Entertainment czy Ketchapp (Ubisoft Entertainment).

Bee Merge w Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=games.warbear.beestagons

Bee Merge w App Store:
https://apps.apple.com/pl/app/bee-merge/id1585638421?l=pl