Green Thumb – nowa gra dla wielbicieli roślin od Mousetrap Games
MOUSETRAP GAMES 23.02.2022

Green Thumb – nowa gra dla wielbicieli roślin od Mousetrap Games

Najnowsza gra mobilna wydana przez wrocławską spółkę to nie lada gratka dla pasjonatów hodowli roślin. Green Thumb daje graczom możliwość pielęgnowania, gromadzenia, a także sprzedawania okazów i inwestowania w rozwój swojej plantacji. Gra jest dostępna w Google Play.

Green Thumb to symulator pracowni, w której gracz zamienia się w hodowcę, a jego zadaniem jest sadzenie oraz dbanie o prawidłowy wzrost roślin. Do swojej kolekcji może wybierać okazy z kilkunastu dostępnych gatunków, które odblokowują się wraz z postępem w grze. Zaawansowany system pielęgnacji sprawia, że bardzo ważne staje się dobranie odpowiedniego sposobu podlewania czy nawożenia każdej z roślin, co wpływa na ich wygląd oraz na wartość rynkową. Gracz zarabia pieniądze, sprzedając dojrzałe rośliny, a zysk może zainwestować w rozbudowę swojego biznesu lub wydać w lokalnych sklepach na nowe nasiona czy akcesoria do hodowania.

„Naszym głównym celem przy tworzeniu Green Thumb było odzwierciedlenie emocji, jakie towarzyszą hodowaniu roślin w rzeczywistości. Satysfakcja z tego płynąca to dość szerokie pojęcie, ale chodzi dokładnie o to uczucie, które pojawia się, na przykład, wraz z nowym liściem na Monsterze, w którą włożyliśmy dużo pracy. Skupiamy się na tym, żeby pielęgnacja roślin była intuicyjna, ale zarazem wymagająca uwagi i reakcji gracza. Aby osiągnąć wysoki poziom realizmu, nasze rośliny to generowane modele 3D, z których każdy jest unikatowy, a gracz może je obracać i oglądać z każdej strony i na każdym etapie dojrzewania” – mówi Karolina Staśkiewicz, Game Designer Mousetrap Games.

Green Thumb dostępny jest w Google Play.

O Mousetrap Games:
Mousetrap Games to specjalizująca się w grach mobilnych wrocławska spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Oxygen. W 2020 roku firma opublikowała 15 tytułów, natomiast w 2021 roku wydanych zostało 17 gier. Spółka swoje produkcje kieruje do różnych typów graczy – tworzą zarówno gry premium (m.in. Jars), gry casualowe (m.in. Cards Up!) oraz hyper-casualowe (m.in. Fall and Roll). Mousetrap Games współpracuje z cenionymi podmiotami z branży gamedev, takimi jak Voodoo, Daedalic Entertainment czy Ketchapp (Ubisoft Entertainment).