HYPERCAT 09.03.2022

Grupa Kapitałowa Oxygen wchodzi na rynek NFT

HyperCat, spółka-córka notowanej na giełdzie New Connect Oxygen SA, nawiązała współpracę, dzięki której postawi pierwsze kroki na rynku NFT. “To wejście na kolejny poziom” - mówi Prezes Zarządu, Edward Mężyk.

Ramowa umowa zawarta między wrocławską spółką HyperCat i Dinolabs sp. z o. o. zakłada wykonanie przez HyperCat (oraz współpracowników Grupy Kapitałowej Oxygen) gry pod tytułem CryptoDino, a następnie przekazanie partnerowi wszelkich praw do wykonanej produkcji oraz do kodu źródłowego w zamian za ustalone wynagrodzenie. Oznacza to, że część zespołu współpracującego na co dzień ze spółkami należącymi do Oxygen SA, zostanie odpłatnie przydzielona do stworzenia i rozwinięcia tytułu opartego o niewymienialne tokeny.

CryptoDino to produkcja wykorzystująca mechaniki gier strategicznych oraz idle, oparta na tokenach NFT. Zadaniem gracza będzie zarządzanie osadą i jej mieszkańcami, a także udział w eskapadach prowadzonych przez Dino w celu znalezienia cennych nagród. Gra oferować będzie możliwość zarabiania poprzez rozgrywkę (model play to earn), na przykład dzięki rozmnażaniu Dino, czyli stworzeniu nowego tokena. 

Bardzo się cieszymy, że udało nam się nawiązać współpracę bazującą na NFT. Jako ludzie coraz mocniej wiążemy się ze światem cyfrowym, dlatego wierzę, że niewymienialne tokeny to możliwość wejścia na kolejny poziom, nie tylko dla artystów czy twórców gier, ale i dla samych graczy, którzy dzięki temu otrzymują możliwość generowania zysku przez rozgrywkę. Takie produkcje, jak tworzone przez nas CryptoDino, będą dawać tę szansę.” – mówi Edward Mężyk, Prezes Zarządu Oxygen SA.

Oxygen SA to polska spółka działająca w sektorze gamingowym, do której należą zarówno wrocławska spółka Mousetrap Games, jak i HyperCat (dawniej Glass Cannon Games). Spółka notowana jest na giełdzie NewConnect. Grupa Kapitałowa Oxygen skupia się na produkcji i działalności wydawniczej na rynku gier mobilnych, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji z gatunków mid-core, casual i hyper-casual. GK Oxygen współpracuje z cenionymi podmiotami z branży gamedev, takimi jak Voodoo, Daedalic Entertainment czy Ketchapp (Ubisoft Entertainment).