Mousetrap Games startuje z kampanią crowdfundingową
MOUSETRAP GAMES 19.03.2020

Mousetrap Games startuje z kampanią crowdfundingową

Do 2 mln zł chce pozyskać spółka-matka studia gamingowego Mousetrap Games w zbiórce crowdfundingowej promowanej na platformie Crowdway.pl. Autor takich gier mobilnych, jak Rocat Jumpurr czy Run the Beat, nagrodzonych w konkursie The Big Indie Pitch, środki od crowdinwestorów przeznaczy na kolejne innowacyjne produkcje. W najbliższych miesiącach akcje nowej emisji serii F zostaną wprowadzone do obrotu na rynku NewConnect, na którym spółka jest już notowana pod nazwą Premium Fund SA.

Mousetrap Games Sp. z o.o. to studio gamingowe z Wrocławia, które specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne. Firma działa od 2017 roku i ma na koncie dwa zwycięstwa w międzynarodowym konkursie The Big Indie Pitch: za muzyczną platformówkę Run the Beat (Berlin 2019) i docenioną za humor, grafikę i rozgrywkę Rocat Jumpurr (Londyn 2020). Mousetrap Games to trzecia na świecie firma, która dwukrotnie sięgnęła po złoto w The Big Indie Pitch. Premiera Rocat Jumpurr odbędzie się już w tym roku.

„Według szacunków analityków, światowy rynek gier wart jest 152,1 mld dolarów i rośnie w tempie 20% rocznie. Około 45% tej branży stanowią gry mobilne. Mając na koncie nagradzane gry i plan na launch kolejnych 15 tytułów, w tym właśnie segmencie widzimy nasz dalszy sukces. Do udziału w nim chcemy zaprosić społeczność crowdfundingową” – mówi Edward Mężyk, CEO Mousetrap Games sp z o.o. i nowy prezes Premium Fund SA.

Firma Mousetrap Games przeszła ostatnio szereg przekształceń kapitałowych, które miały na celu wprowadzenie akcji oferowanych w ramach kampanii do obrotu na rynku NewConnect w sposób, który minimalizuje czas i koszty dla spółki.

Transakcja nastąpiła przez objęcie akcji w notowanej na NewConnect Premium Fund SA i wprowadzenie biznesu Mousetrap Games do tej spółki. Proces przekształceń jest obecnie na ukończeniu” – wyjaśnia prezes.

Spółka Premium Fund oczekuje obecnie na rejestrację zmiany nazwy na Oxygen SA. Udziały Mousetrap Games zostały wniesione do Premium Fund i tym samym stała się ona spółką w 100% zależną od Premium Fund SA.

W ramach zbiórki crowdfundingowej promowanej na platformie Crowdway.pl, Premium Fund SA oferuje nowym inwestorom akcje oraz zestawy benefitów inwestorskich oraz gamingowych. Minimalna wartość inwestycji zaczyna się już od 300 zł.

Co istotne, obejmowane przez crowdinwestorów akcje będą docelowo notowane na NewConnect i w rezultacie gotowe do odsprzedaży w dogodnym dla inwestorów terminie” – poinformował Edward Mężyk.

15 nowych gier do końca 2020 roku

Plany rozwoju grupy, w ramach której działa Mousetrap Games Sp. z o.o. na lata 2020-2025 zakładają koncentrację na segmencie gier mobilnych, w szczególności z kategorii hypercasual, midcore i hybryda. Spółka planuje kreację i produkcję autorskich gier, a także akwizycję tytułów zewnętrznych. Ich cechy wspólne to: angażujący content, piękna grafika i zaskakująca rozgrywka.

Jeszcze w tym roku Mousetrap Games wyda 15 nowych tytułów. Pierwszą premierą będzie gra Rocat Jumpurr, już doceniona przez ekspertów z branży produkcja o kocie z bazooką mierzącym się z przeciwnościami losu. W zaawansowanym procesie produkcji są także m.in. gry karciane i logiczne” – zapowiada prezes.

Narastająco po trzech kwartałach 2019 roku przychody spółki operacyjnej Mousetrap Games sp. z o.o. wyniosły 782,4 tys. zł, z EBITDA na poziomie 321,7 tys. zł.

W stronę „fast-grow”

Dwa lata temu twórcy ze studia Mousetrap Games zaczęli kreować gry skierowane na polski rynek, by już po kilku miesiącach być w pierwszej dziesiątce największych polskich developerów na rynku mobile. W 2018 roku, firma wymyśliła nowatorską rozgrywkę będącą połączeniem dwóch kategorii gier, które dotychczas nie były łączone – platformowej oraz muzycznej. W ten sposób powstał pierwszy koncept gry Run The Beat, który w lutym 2019 zdobył międzynarodowe uznanie w świecie ekspertów i graczy mobilnych – złoto w konkursie The Big Indie Pitch w Berlinie. Rok później firma powtórzyła swój sukces, tym razem na PG Connect w The Very Big Indie Pitch w Londynie z tytułem Rocat Jumpurr.

Od początku 2020 roku spółka rozpoczęła egzekucję strategii, opartej na data science, do której przekonali się już najwięksi gracze na rynku.

Do grona inwestorów Mousetrap Games dołączyła spółka The Knights of Unity wrocławska firma, która dostarcza profesjonalne usługi w zakresie programowania w Unity. Obecnie “Knightsi” zatrudniają prawie 80 osób i dotychczas wykonali ponad 90 projektów dla klientów z całego świata. Pracowali m.in. przy jednej z najlepiej ocenianych gier zeszłego roku – Disco Elysium, a także przy Gwent: The Witcher Card Game od CD PROJEKT RED, czy PC Building Simulator.

Szczegółowe informacje o zbiórce na zainwestujwgry.pl oraz www.crowdway.pl.

Crowdway.pl to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych w Polsce internetowych platform crowdfundingu inwestycyjnego (crowdinvestingu). Działa od 2015 r. Na swoim koncie ma informowanie o największych w Polsce zbiórkach realizowanych przez spółki szybkiego wzrostu i start-upy, o łącznej wartości ponad 25 mln zł, w tym krajowe rekordy z markami Tenczyńska Okovita, PINTA Barrel Brewing, Doctor Brew, Bivrost i Lovely. Platformie przypadło pierwsze i drugie miejsce na podium wartości zbiórek w polskim crowdfundingu udziałowym w 2019 roku. Operatorem platformy jest Crowdway Sp. z o.o., która od stycznia 2020 roku razem ze spółkami QValue SA i Vortune Equity sp. z o.o. należy do holdingu Vortune Equity Group SA. Więcej na: www.crowdway.pl