Mousetrap Games wchodzi na chiński rynek
MOUSETRAP GAMES 22.01.2021

Mousetrap Games wchodzi na chiński rynek

Rocat Jumpurr, gra wrocławskiego studia Mousetrap Games dostępna jest w chińskich sklepach z aplikacjami mobilnymi. Wszystko za sprawą współpracy z wydawcą APPTUTTI.

Chiny to największy rynek gier mobilnych na świecie. W przeciwieństwie do Europy, gdzie większość gier i aplikacji mobilnych skupiona jest w dwóch sklepach, chińskich platform dystrybucji jest znacznie więcej, a razem docierają one do ponad miliarda użytkowników. Należą do nich między innymi TapTap, 233 Playground oraz 3839 Games. To właśnie tam od 22 stycznia dostępny jest Rocat Jumpurr. W najbliższym czasie lista sklepów, z których można pobrać grę, ma być jeszcze dłuższa.

Opublikowanie produkcji, która będzie dostosowana do wymagań tak dużego i, jednocześnie, zróżnicowanego rynku, było dla spółki możliwe dzięki współpracy wydawcą APPTUTTI, specjalizującym się w wydawaniu gier w Chinach. Dzięki temu Mousetrap Games miało dostęp do niezbędnych zasobów, przygotowujących grę pod specyfikę azjatyckich platform. 

Rocat Jumpurr to mobilna platformówka z gatunku roguelite, w której gracz wciela się w kota z bazooką podróżującego przez różne kosmiczne światy. Wyrzutnia rakiet w tym przypadku to jednak nie tylko broń zwierzątka, ale także jedyny sposób na poruszanie się postaci. Gra, która jest połączeniem przygody typu dungeon crawler i hypercasualowej mechaniki, na początku 2020 roku została nagrodzona główną nagrodą The Very Big Indie Pitch w Londynie.

„Jesteśmy naprawdę dumni, że dostaliśmy szansę wejścia na ogromny chiński rynek z taką produkcją, jak Rocat Jumpurr. Włożyliśmy w tę grę wiele pracy i cieszymy się, że została ona doceniona. Wydawcy spodobało się połączenie takich aspektów, jak szalona mechanika i wyjątkowa strona wizualna, więc wierzymy, że może to być dobra droga do sukcesu gry na azjatyckim rynku” – mówi Edward Mężyk, CEO Mousetrap Games.

 

Rocat Jumpurr, a więc 嘭嘭火箭猫, dostępny jest do pobrania także w sklepach Google Play i App Store.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=games.mousetrap.rocatjumpurr
App Store: https://apps.apple.com/pl/app/rocat-jumpurr/id1494308885?l=pl

 

O Mousetrap Games:

Mousetrap Games to specjalizująca się w grach mobilnych spółka-córka notowanej na NewConnect Oxygen SA. W 2020 roku firma wydała 15 tytułów kierowanych do różnych typów graczy, między innymi gry premium (Jars), casual (Rocat Jumpurr), hypercasual (Crowdy Road). To też druga na świecie firma, która dwukrotnie sięgnęła po złoto w The Big Indie Pitch organizowanym przez pocketgamer.com. Strategia na 2021 rok zakłada postawienie większego nacisku na działalność wydawniczą – łącznie w tym roku spółka planuje wypuścić na rynek aż 17 tytułów.