Mousetrap Games wyda grę mobilną Rage Squad
MOUSETRAP GAMES 25.06.2021

Mousetrap Games wyda grę mobilną Rage Squad

Mousetrap Games, spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Oxygen, zawarła umowę wydawniczą zobowiązującą do wydania gry Rage Squad. Dotychczas produkcja tworzona była przez Odis Marcin Tomczyk Dominik Sidowski spółka cywilna z siedzibą w Łodzi.

Rage Squad to mobilna gra roguelite z elementami RPG, którą charakteryzują szybkie oraz pełne akcji
walki. Wszyscy bohaterowie mają przypisany unikatowy zestaw cech i umiejętności, co sprawia, że kolejne starcie z ich udziałem jest dla graczy zupełnie nową przygodą. Dodatkowo, pojedynki pomiędzy zawodnikami toczą się w różnych środowiskach, a każde z miejsc wymaga dobrania innej strategii walki. Po rozprawieniu się z hordą przeciwników, na graczy czeka jeszcze starcie z bossem (Szefem Gangu), którego pokonanie stanowi nie lada wyzwanie.

Na podstawie zawartej przez spółki umowy, Mousetrap Games zobowiązuje się do wydania gry, jej dystrybucji, promocji i marketingu, a także certyfikacji i lokalizacji. Twórcy udzielili Mousetrap Games wyłącznej i bezterminowej licencji na korzystanie z gry oraz upoważnili spółkę z Wrocławia do wykonywania zależnego prawa autorskiego. Mousetrap Games potwierdziło także, że gra zostanie przebudowana, aby maksymalnie wykorzystać jej rynkowe możliwości.

„Pierwsza wersja gry pojawiła się na Google Play w kwietniu 2019 roku. Po tech launchu doszliśmy
do wniosku, że potrzebujemy wsparcia doświadczonego studia, które pomoże nam dopracować
produkcję, zadbać o jej dystrybucję i odpowiedni marketing. Cieszymy się ze współpracy z
Mousetrap Games, bo Rage Squad to gra, w którą włożyliśmy dużo pracy, a teraz ma prawdziwą
szansę na sukces” – mówi Marcin Tomczyk, CEO Odis.

„Bardzo się cieszymy, że nasze wydawnicze portfolio zostanie wzbogacone przez Rage Squad.
Pokładamy w tym tytule duże nadzieje – gra ma wiele atutów, do których z pewnością zalicza się
mnogość i różnorodność bohaterów, stylów walki czy lokacji pojedynków, a wszystko to dopełnia
ciekawa oprawa wizualna. Wierzymy, że zawarta współpraca pozwoli wykorzystać pełny potencjał
gry i trafi w gusta graczy z całego świata” – mówi Edward Mężyk, CEO Mousetrap Games.

O Mousetrap Games:
Mousetrap Games to specjalizująca się w grach mobilnych spółka-córka notowanej na NewConnect Oxygen SA. W 2020 roku firma wydała 15 tytułów kierowanych do różnych typów graczy, między innymi gry premium (Jars), casual (Rocat Jumpurr), hypercasual (Crowdy Road). To też druga na świecie firma, która dwukrotnie sięgnęła po złoto w The Big Indie Pitch organizowanym przez pocketgamer.com. Strategia na 2021 rok zakłada postawienie większego nacisku na działalność wydawniczą – łącznie w tym roku spółka planuje wypuścić na rynek aż 17 tytułów.