Kot z Polski zdobywa złoto na londyńskim The Very Big Indie Pitch
MOUSETRAP GAMES 26.02.2020

Kot z Polski zdobywa złoto na londyńskim The Very Big Indie Pitch

Mousetrap Games, wrocławskie studio gamingowe, już drugi raz zdobyło najwyższą nagrodę w międzynarodowym konkursie The Big Indie Pitch, który tym razem odbył się w czasie PG Connect w Londynie. Nagrodzoną grą jest Rocat Jumpurr, której premiera odbędzie się w tym roku.

„The Big Indie Pitch to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją produkcję przed premierą i dopracować tak, aby społeczność graczy ją pokochała. Zwycięstwo ma także przełożenie na biznes, bo na tego typu eventy przychodzą inwestorzy i potencjalni partnerzy” – mówi Edward Mężyk, CEO Mousetrap Games – Jestem bardzo dumny z zespołu, ponieważ w historii konkursu tylko dwóm innym firmom udało się zwyciężyć dwukrotnie” – dodaje.

The Big Indie Pitch to regularne wydarzenie organizowane przez koncern medialny Steel Media, do którego należy m.in. PocketGamer.co.uk.  Konkurs w formule speed-dating daje niezależnym twórcom szansę na zaprezentowanie swoich gier ekspertom branżowym i dziennikarzom. Każdego roku odbywa się kilka edycji The Big Indie Pitch – osobno dla gier mobilnych i dla gier na PC i konsole.

W londyńskiej, flagowej edycji zakwalifikowało się 28 firm. Uczestnicy prezentowali swoje gry w 4-minutowym pitchu przed 16-osobowym jury siedzącym przy ośmiu stołach. W skład zespołu eksperckiego weszli m.in. Trevor Stricker (Mightier), Nick Carr (Lion Studios), czy Simon Prytherch (Kwalee).

Pracujemy nad Rocat Jumpurr od wielu miesięcy. To ogromne wyzwanie, aby w kilka minut przekonać ekspertów, że to właśnie nasza gra jest najlepsza. Jurorzy w Londynie docenili dopracowane szczegóły graficzne naszej produkcji, jej mechanikę i elementy humorystyczne – krótko mówiąc pokochali świat, w którym liczą się jedynie wybuchy i koty – mówi Marcin Gola, Game Director w Mousetrap Games.

Premiera Rocat Jumpurr odbędzie się jeszcze w tym roku. Jest to trzecia produkcja oryginalna spółki Mousetrap Games z Wrocławia. W ubiegłym roku studio wzbogaciło świat gier mobilnych wypuszczając na rynek Run the Beat, grę określaną jako mix Guitar Hero i Super Mario Bros. Produkcja zdobyła złoto na The Big Indie Pitch w Berlinie zimą 2019 roku. 

Informacje o The Very Big Indie Pitch wraz z pełną listą zwycięzców londyńskiej edycji: https://www.pocketgamer.biz/news/72464/pgc-london-2020-bip-winners/


Mousetrap Games to spółka gamingowa z Wrocławia, która specjalizuje się w produkcjach na urządzenia mobilne. Firma działa od 2017 roku i zatrudnia kilkanaście osób. Do czołowych produkcji Mousetrap Games należą muzyczna platformówka 2D Run the Beat i prosta wciągająca gra Circle Protector. Mousetrap Games to druga na świecie firma, która dwukrotnie sięgnęła po złoto w Big Indie Pitch. Spółka zapowiada również akcję crowdfoundingową, która niedługo ruszy na stronie
www.zainwestujwgry.pl.