Pierwsza gra RPG od Mousetrap Games
MOUSETRAP GAMES 29.03.2021

Pierwsza gra RPG od Mousetrap Games

Sword of Glory to pierwszy tytuł RPG w portfolio Mousetrap Games. Izometryczna gra z elementami roguelite skupiona jest wokół walczących na arenie gladiatorów. Produkcja przeszła właśnie kolejną ważną aktualizację wprowadzając mechanikę Spiritual Blade. Wydawcą gry jest Mousetrap Games, a za produkcję odpowiada The Knights of Unity.

W Sword of Glory kontrolowany przez gracza wojownik ma za zadanie pokonać swoich przeciwników. Aby jednak sprostać coraz trudniejszym wyzwaniom, konieczne jest wykorzystanie przerw między walkami na treningi, ulepszanie swojej broni oraz obmyślanie strategii. Wszystko musi być dopasowane do konkretnego typu przeciwnika, z których każdy wymaga innego przygotowania. Produkcja kierowana jest do graczy z kategorii mid-core, którzy chcieliby doświadczyć wrażeń z gry typu soulslike na swoich smartfonach.

„Sword of Glory to gra stworzona dla takich ludzi, jak ja – którzy lubią niebanalną i złożoną rozgrywkę, a także chcą za pomocą urządzeń mobilnych doświadczać wrażeń, jakie dają duże gry komputerowe. Chodzi więc o produkcję, w której przejście trzeba włożyć trochę wysiłku, poprawiać swoje umiejętności czy ulepszać bohaterów. Moim celem było właśnie sprawienie, aby gracze mogli zaznać czegoś nowego za sprawą soulowej walki w RPG ze strukturą roguelite” – mówi Maciej „Sir Daniel” Jaroszewicz, Game Developer w The Knights of Unity i twórca Sword of Glory.

Gra została stworzona przez zespół The Knights of Unity – spółki specjalizującej się w świadczeniu usług programistycznych dla firm z całego świata. Na swoim koncie Rycerze mają współpracę między innymi z CD PROJEKT RED, Ubisoft czy InnoGames. Dzięki umowie wydawniczej dotyczącej Sword of Glory, spółka Mousetrap Games otrzymała wyłączną i bezterminową licencję do gry oraz zobowiązała się do jej wydania i dystrybucji, promocji oraz świadczenia usług wsparcia.

Od czasu premiery w Google Play w grudniu 2020, gra jest cały czas ulepszana. Dodano do niej między innymi satysfakcjonujące egzekucje przeciwników, nowe postaci fabularne, koło fortuny z codziennymi nagrodami oraz nowe ekrany interfejsu, w tym ekwipunku i aktywnych umiejętności. Poprawiono też mechaniki walk dające więcej satysfakcji z rozgrywki. 

Najnowsza aktualizacja Sword of Glory obejmuje dodanie nowej wioski Orków (z dodatkowymi wyzwaniami, przeciwnikami i nagrodami), a także wprowadzenie mechaniki Spiritual Blade, czyli wybrania przez gracza unikalnej, potężnej umiejętności pasywnej na początku każdej rozgrywki.

Gra dostępna jest w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=arena.warriors&hl=pl&gl=US


O Mousetrap Games:

Mousetrap Games to specjalizująca się w grach mobilnych spółka-córka notowanej na NewConnect Oxygen SA. W 2020 roku firma wydała 15 tytułów kierowanych do różnych typów graczy, między innymi gry premium (Jars), casual (Rocat Jumpurr), hypercasual (Crowdy Road). To też druga na świecie firma, która dwukrotnie sięgnęła po złoto w The Big Indie Pitch organizowanym przez pocketgamer.com. Strategia na 2021 rok zakłada postawienie większego nacisku na działalność wydawniczą – łącznie w tym roku spółka planuje wypuścić na rynek aż 17 tytułów.