Premiera „Jars” na Steam oraz Nintendo Switch
AKTUALNOŚCI 20.10.2021

Premiera „Jars” na Steam oraz Nintendo Switch

Tworzona przez Mousetrap Games i wydana wraz z Daedalic Entertainment gra “Jars” właśnie dziś ma swoją premierę na platformie Steam oraz Nintendo Switch.

Jars” to platformowa gra z gatunku mid-core, która łączy w sobie cechy gry logicznej i mechanikę tower defense. Dużą rolę w produkcji odgrywa styl artystyczny, budujący nastrój tajemniczości połączonej z odrobiną humoru – inspirowany między innymi takimi dziełami, jak Rodzina Addamsów” czy filmy Tima Burtona.

Podstawowym celem głównego bohatera, Victora, jest uchronienie tajemniczego Sarkofagu przed podążającymi w jego stronę Paskudami – stworami wychodzącymi z pękniętych słoików. Z pomocą w tej misji przychodzą mu Sługusy, z których każdy charakteryzuje się innymi cechami. Odpowiednio zaplanowana i dobrana do danego poziomu strategia pozwoli Sługusom pozbyć się wszystkich Paskud i uchronić Sarkofag przed zniszczeniem.

Produkcja tworzona była przez Mousetrap Games – wrocławskie studio gamingowe i spółkę-córkę Oxygen SA, natomiast za dystrybucję i promocję gry odpowiada Daedalic Entertainment. Jest to jeden z najbardziej cenionych niemieckich deweloperów i wydawców gier. Globalnie działająca firma z siedzibą w Hamburgu dystrybuuje i rozwija produkcje z różnych gatunków, z naciskiem na gry narracyjne pokazujące rozwój postaci oraz cechujące się oryginalnym stylem graficznym. Firma tworzy również własne gry na konsole, komputery oraz platformy mobilne.

„Jars” Launch Trailer (Nintendo Switch): tutaj.
„Jars” na Steam: tutaj.