AKTUALNOŚCI 22.05.2020

Premium Fund SA przejmuje spółkę Glass Cannon Games

Premium Fund SA (w trakcie zmiany nazwy na Oxygen SA), spółka notowana na rynku NewConnect, nabyła 100% udziałów w spółce Glass Cannon Games sp. z o.o. Jest to drugi po Mousetrap Games podmiot z branży gamingowej przejęty przez Premium Fund w tym roku.

Glass Cannon Games to zarejestrowana w Iławie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, twórca tytułu Jars (Słoiki), który został doceniony przez graczy i krytyków na targach Gamescom 2019 w Kolonii. Przejmowana spółka posiada autorskie prawa majątkowe do tej gry, które dzięki transakcji zasilają portfolio Grupy Premium Fund.

Przejęcie Glass Cannon Games jest zgodne z naszymi planami w zakresie produkcji i dystrybucji gier . Mocnym atrybutem Glass Cannon Games jest tytuł Jars. Jako Premium Fund poszukujemy w produkcjach naszych spółek innowacji, których w tym tytule nie brakuje” – mówi Edward Mężyk, Prezes Zarządu Spółki Premium Fund SA – „To midcore’owa gra o unikalnej grafice i rozbudowanej rozgrywce. Tytuł łączy w sobie cechy gry logicznej i mechanikę tower defendera. Takiej produkcji jeszcze nie mamy w naszej kuźni. Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc w rozwoju tego świetnego produktu, by wkrótce pokazać go szerszej publiczności” – dodaje Mężyk.

Umowa zakłada udział dotychczasowego wspólnika w nadwyżce zysków z komercjalizacji gry Jars z jej twórcami. Siostrzaną spółką Glass Cannon Games jest Glass Cannon Games Unplugged, która pozostała w dotychczasowych rękach. Planowana jest współpraca między firmami.

Wyższe prognozy dla segmentu gier mobilnych na świecie

Zdaniem ekspertów z agencji Newzoo gry stały się odskocznią dla użytkowników na całym świecie w okresie tegorocznego lockdownu. W związku z tym zdecydowano o podniesieniu prognoz tempa rozwoju wartości rynku gier mobilnych. Według analityków w tym roku przychody segmentu wzrosną o około 13,3 proc., wobec 11,3 proc. zakładanych jeszcze w grudniu 2019 r.

„Kluczem do przyspieszenia stało się zwiększenie zaangażowania graczy, którzy dzięki niskiej barierze wejścia do gry, skorzystali z możliwości wspólnej zabawy ze znajomymi w świecie wirtualnym. Niezależnie od czynników okresowych, rynek gier mobilnych notuje od kilku lat największe wzrosty. To obiecujące perspektywy dla Premium Fund S.A., która dzięki inwestycji w kolejny podmiot w segmencie, będzie czerpać korzyści z długofalowych trendów” – mówi Edward Mężyk.