Rocat Jumpurr szaleje w kosmosie… i w smartfonach graczy
MOUSETRAP GAMES 25.06.2021

Rocat Jumpurr szaleje w kosmosie… i w smartfonach graczy

Wrocławskie studio Mousetrap Games wypuściło największą dotychczas aktualizację Rocat Jumpurr. To gra z gatunku roguelite, w której słodki kot przemieszcza się po kosmosie przy pomocy odrzutu z bazooki. Najnowsza wersja gry pojawiła się właśnie w sklepach Google Play oraz AppStore.

Do dotychczasowej rozgrywki dodany został zupełnie nowy tryb: Wild Mode, w którym znajdują się niezliczone modyfikatory i nagrody. Dodatkowo gracze mogą rozszerzać swój arsenał korzystając z nowych Power Upów i m.in. pobijać dzięki nim swoje rekordy w Pawer Catalog, gdzie czeka na nich jeszcze jedno zaskoczenie – Mega Power Upy. 

W Rocat Jumpurr gracz przemierza światy kotem strzelającym z wyrzutni rakiet. Wyjątkowość produkcji polega na tym, że strzelanie – dzięki odrzutowi – to również jedyny sposób na poruszanie postaci. Główny bohater spotyka na swojej drodze największych wrogów każdego kota: ogórki, gołębie oraz nieznośne myszy; do zebrania ma natomiast złote rybki, diamentowe włóczki i tokeny do ulepszeń.

„Mechanikę Rocat Jumpurr opracowywał nasz zespół specjalizujący się w psychologii gracza. Wybraliśmy najbardziej satysfakcjonujące dla mózgu czynniki: wybuchy, efekt zaskoczenia i radość z opanowania (z początku nieprzewidywalnej) bazooki. To wszystko, przy akompaniamencie słodkiego miauczenia i wielkich, zezowatych oczu Rocata, daje dużo przyjemności z grania” – mówi Marcin Gola, Game Director w Mousetrap Games. –  „Opinie graczy testujących produkcję są bardzo pozytywne. Już po kilku dniach od launchu technicznego na App Store gra została wyróżniona jako ta, którą kochają użytkownicy.”

Rocat Jumpurr to mobilna platformówka, która stanowi idealne połączenie przygody typu dungeon crawler (polegającej na penetrowaniu labiryntu typu lochy lub zamek, a w przypadku RJ – światy w kosmosie), mechaniki hypercaualowej, gdzie gra się jednym palcem i gatunku roguelite, dzięki któremu gracz nigdy nie może być pewien, co go za chwilę czeka.

Produkcja Mousetrap Games aktualnie składa się z dwóch tematycznych światów, a w każdym z nich jest do pokonania kilkadziesiąt poziomów. Podczas rozgrywki gracze mogą korzystać ze sklepu i kupić tam zwariowane ulepszenia swojej postaci. Zgodnie z zasadami roguelite, gdy użytkownik przegra, będzie musiał zacząć od początku, jednak poziomy w każdym świecie są losowe, tak samo, jak możliwe do kupienia ulepszenia. Dzięki temu rozgrywka jest zawsze wyjątkowa i świeża.

Świat Rocat Jumpurr

Poza samą grą zespół Mousetrap Games zaprojektował gadżety promujące produkcję. Wśród nich jest artbook, t-shirty czy ręcznie malowana figurka głównego bohatera. Otrzymali je m.in. inwestorzy, którzy wzięli udział w akcji crowdinwestycyjnej na www.zainwestujwgry.pl. Rocat Jumpurr zdobył także złoto w konkursie The Very Big Indie Pitch w Londynie w 2020 roku.

O Mousetrap Games

Mousetrap Games to specjalizująca się w grach mobilnych spółka-córka notowanej na NewConnect Oxygen SA. W 2020 roku firma wydała 15 tytułów kierowanych do różnych typów graczy, między innymi gry premium (Jars), casual (Rocat Jumpurr), hypercasual (Crowdy Road). To też druga na świecie firma, która dwukrotnie sięgnęła po złoto w The Big Indie Pitch organizowanym przez pocketgamer.com. Strategia na 2021 rok zakłada postawienie większego nacisku na działalność wydawniczą – łącznie w tym roku spółka planuje wypuścić na rynek aż 17 tytułów.