Rycerze inwestują w Mousetrap Games
MOUSETRAP GAMES 12.02.2020

Rycerze inwestują w Mousetrap Games

Wrocławskie studio gamingowe Mousetrap Games podpisało umowę inwestycyjną z firmą The Knights of Unity, liderem usług w zakresie tworzenia gier w Unity. Współpraca obejmuje m.in. wymianę know-how i wsparcie operacyjne.

Mousetrap Games to spółka gamingowa z Wrocławia, która specjalizuje się w grach na urządzenia mobilne. Firma działa od 2017 roku i ma na koncie dwa zwycięstwa w międzynarodowym konkursie The Big Indie Pitch: za muzyczną platformówkę Run the Beat (Berlin 2019) i docenioną za humor, grafikę i rozgrywkę Rocat Jumpurr – grę o przygodach uroczego kota z bazooką (Londyn 2020). Mousetrap Games to trzecia na świecie firma, która dwukrotnie sięgnęła po złoto w Big Indie Pitch. Premiera Rocat Jumpurr odbędzie się już w tym roku.

„W ostatnim roku skupiliśmy się na opracowaniu długofalowej strategii rozwoju Mousetrap Games. Widzimy ogromny potencjał branży gier mobilnych. Wykorzystując nasze doświadczenie w zdobywaniu rynków międzynarodowych oraz w pozyskiwaniu i analizie danych dotyczących zachowań użytkowników mobilnych, włączyliśmy w pięcioletnią strategię rozwoju także akwizycję tytułów zewnętrznych. Skupimy się na tych, które będą pasować do naszego portfolio, które charakteryzują się piękną grafiką i zaskakującą rozgrywką. Aby zrealizować ambitny plan zapraszamy do współpracy najlepszych partnerów na rynku – a z kim innym moglibyśmy iść ramię w ramię na bitwę o czołowe miejsce na rynku, jak nie z Knightsami?” – mówi Edward Mężyk, CEO Mousetrap Games.

The Knights of Unity to wrocławska firma utworzona w 2015 roku z misją dostarczania profesjonalnych usług w zakresie programowania w Unity. Obecnie „Knightsi” zatrudniają prawie 80 osób i dotychczas wykonali ponad 90 projektów dla klientów z całego świata. Pracowali m.in. przy jednej z najlepiej ocenianych gier zeszłego roku – Disco Elysium, a także przy Gwent: The Witcher Card Game od CD PROJEKT RED, czy PC Building Simulator.

Rycerze są także jednym z pięciu globalnych partnerów Google przy wdrażaniu mobilnej technologii Google Play Instant i mieli okazję pracować przy takich tytułach jak Forge of Empires (Innogames), Idle Miner Tycoon (Kolibri Games), Elvenar (Innogames), Super Spell Heroes (Sviper) oraz Mills (Lite Games). Ich doświadczenie mobilne to również między innymi współpraca z Future Games of London (Ubisoft) oraz development gier z kategorii hypercasual dla Vivid Games i WeQ Studios.

Poza usługami outsourcingowymi firma tworzy też własne produkcje. Do najważniejszych z nich obecnie zalicza się Tools Up! dostępne na PC, PS4, XBOX One i Nintendo Switch oraz Scythe: Digital Edition na PC.

„Własne gry mobilne to temat, który od dawna chcieliśmy rozwinąć w Knightsach, jednak z uwagi na większe projekty wyższe priorytetowo, działanie to zawsze było spychane na bok. Strategia Mousetrap Games pokrywa się w znacznym stopniu z tym, co chcieliśmy zrobić u nas, dlatego zdecydowaliśmy się przenieść całą operację budowania działu mobile pod skrzydła MTG. Zamierzamy wspierać Mousetrap naszym know-how w zakresie produkcji gier mobilnych na każdym polu – od designu, poprzez art, dev, PM, po QA i liczymy na wspólne zbudowanie firmy, która z powodzeniem będzie konkurować z największymi w branży” – mówi Piotr Sobolewski, CEO The Knights of Unity.

Umowa weszła w życie z dniem podpisania.